:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1397/10/17 08:37:30
پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های خراسان جنوبی با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد
آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان جنوبی پنجشنبه شب ١٣ دی ماه جاری با حضور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اهالی رسانه در بیرجند برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛براساس رای هیات داوران در بخش حرفه ای جشنواره مطبوعات و گزارش نویسی سه خبرنگار تجلیل شدند که عصمت برزجی از ایرنا خراسان جنوبی رتبه نخست، محمدباقر صحرایی از ماهنامه نگین شرق رتبه دوم و امین جعفرپور مقدم از روزنامه آوای خراسان جنوبی رتبه سوم را کسب کردند.
همچنین در بخش خبر زهرا سنایی فر از روزنامه امروز خراسان جنوبی، سید محسن سربازی از روزنامه امروز خراسان جنوبی و فائزه زیراچی از خبرگزاری مهر، اول تا سوم شدند.
در بخش سرمقاله و یادداشت نیز از محمدحسین باکمال هفته نامه یاقوت کویر فردوس، محمود علیزاده روزنامه خراسان جنوبی و علی جعفرپور مقدم روزنامه آوای خراسان جنوبی تجلیل شد که به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
ابوالفضل زاهدی پور از روزنامه زعفران رتبه نخست بخش تیتر، سیده الهام حسینی از روزنامه آوای خراسان جنوبی رتبه دوم و احمد حیدری از روزنامه امروز خراسان جنوبی رتبه سوم این بخش را به دست آوردند.
در بخش عکس نیز مجتبی گرگی عکاس ایرنا خراسان جنوبی رتبه نخست را از آن خود کرد و رتبه دوم را محسن نوفرستی خبرگزاری مهر و رتبه سوم را سعید کاظمی خبرگزاری شبستان کسب کردند.
همچنین عصمت برزجی خبرنگار ایرنا رتبه برگزیده در موضوع حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز شد و محسن نوفرستی نیز رتبه برگزیده موضوع ایثار و شهادت، فائزه زیراچی در موضوع توسعه و ظرفیت های استان و روزنامه زعفران نیز رتبه برگزیده نمایشگاه آسیب های اجتماعی در آیینه خانه مطبوعات را کسب کردند.
عصمت برزجی خبرنگار ایرنا خراسان جنوبی رتبه نخست گزارش نویسی را با گزارش «٥٠ سال پس از زلزله» به دست آورد که شهریور امسال به مناسبت سالگرد وقوع زلزله در منطقه «خضری دشت بیاض» تولید و منتشر شد.
وی همچنین رتبه برگزیده در بخش موضوعی پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان جنوبی را با عنوان «حوله ای که جهانی شد» کسب کرد، این گزارش نیز آذرماه امسال پس از ثبت جهانی هنر دستی «توبافی» روستای خراشاد انتشار یافت.
مجتبی گرگی عکاس ایرنا خراسان جنوبی نیز برای عکس جشنواره بازی های بومی و محلی و مسابقات شترسواری حایز رتبه نخست این جشنواره شد.
پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های داخلی خراسان جنوبی با هدف «تولید آثار مطابق با شعار سال، کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه های محلی، ایجاد فضای رقابتی در میان فعالان رسانه ای و تقدیر از روزنامه نگاران برتر استان، تمهید زمینه پویایی و نشاط مطبوعاتی و افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی مطبوعات استان» برگزار شد.

«محمد سلطانی فر، حمید ضیایی پرور و گیتا علی آبادی» به عنوان اعضای هیئت داوران، آثار ارسالی به دبیرخانه پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های داخلی خراسان جنوبی را داوری کردند.

این جشنواره در دو بخش حرفه ای «سرمقاله و یادداشت، عکس، تیتر، خبر،‌گزارش» و بخش موضوعی «حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ایثار و شهادت و توسعه و ظرفیت های استان» برگزار شد.
آخرین مهلت دریافت آثار ٢٤ آذرماه امسال تعیین شده بود و ٤٠٧ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.