:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1397/10/17 08:32:27
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی
مدیران دستگاه های اجرایی پاسخگوی خبرنگاران باشند
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید پاسخگوی خبرنگاران باشند و فضای همکاری بین دستگاه ها و رسانه ها فراهم شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛محمدرضا حسنی مقدم پنجشنبه شب ١٣ دی ماه جاری در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان جنوبی بیان داشت: ما نیز این آمادگی را داریم فضای تعامل و همکاری بین رسانه، مطبوعات و مدیران دستگاه های اجرایی را فراهم کنیم.
وی بیان کرد: پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علم ارتباطات ایران و فرزند خراسان جنوبی همیشه به کار حرفه ای اهتمام و تاکید داشت خبرنگار باید کار حرفه ای انجام بدهد نه کار سیاسی.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی اظهار داشت: گاهی اوقات از برگزاری جلسات فرهنگی مانند جشنواره مطبوعات غافل هستیم و ای کاش نسبت به برگزاری و حضور در اینگونه جلسات اهتمام بیشتری داشته باشیم.
وی گفت: گاهی مشاهده شده بعضی خبرنگاران از مدیران دستگاه های اجرایی گلایه دارند که انتظار می رفت در این آیین حداقل نصف مدیران دستگاه ها حضور داشتند؛ شاید دعوت نشده باشند اما اگر نیامده باشند به دلیل ترس از خبرنگاران است.
حسنی مقدم افزود: چرا باید خبرنگاران گلایه داشته باشند برخی مسئولان دستگاه های دولتی پاسخگوی آنها نیستند، چرا خبرنگار باید با زحمت فراوان نسبت به اطلاع رسانی و درج خبر مسئولان برای استفاده عموم اقدام کند؛ خبرنگار چون به کار خود عشق می ورزد این زحمات را با جان دل پذیرفته اما نحوه پاسخگوی مدیران درست نیست.
وی بیان کرد: برخی دستگاه های اجرایی اذعان دارند بعضا مطالب اشتباه در رسانه ها منتشر شده هرچند خبرنگاران همیشه مستند دارند و کمتر اتفاق افتاده مطلبی انکار شود و قرار بر مچ گیری نیست.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: استاندار تاکید دارند این استان از لحاظ ظرفیت ها و پتانسیل ها غنی اما از نظر توجه ملی محروم است که این موضوع رسالت خبرنگاران و رسانه ها را خیلی سنگین می کند.
وی ادامه داد: هنوز در بسیاری از مباحث عقب افتادگی هایی داریم و صدای ما به خیلی جاها نرسیده است که خبرنگاران می توانند با نوشتار دقیق و صحیح این مشکلات را کاهش دهند.
حسنی مقدم گفت: گاهی تیترهای جذاب ما را به سمت خواندن مطلب سوق می دهد و اگر خبرنگاران رسالت خود را به درستی انجام دهند چرا باید مدیران ترس داشته باشند.