:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1397/10/17 08:25:59
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی
توسعه و رفع محرومیت هدف مشترک رسانه های استان است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: نگاه عمیق محتوایی رسانه نشان می دهد همانطور که در نشست صمیمی مدیران رسانه خراسان جنوبی با استاندار مطرح شد توسعه همه جانبه و رفع محرومیت آن هدف مشترک تمامی رسانه های استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ناصر نبی زاده شامگاه پنجشنبه ١٣ دی ماه جاری در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان جنوبی یادمان پروفسور کاظم معتمدنژاد گفت: نگاه منصفانه به ٤٠ سال انقلاب اسلامی نشان از دستاورد گسترده و عظیمی در حوزه رسانه و مطبوعات دارد.
وی گفت: گسترش کمی و کیفی مطبوعات، تاثیرگذاری عمیق اجتماعی، گسترش آزادی مطبوعات و ایجاد بستر قانونی برای نقد و بررسی، افزایش مراکز آموزشی در حوزه ارتباطات و رسانه، تاثیرگذاری مطبوعات در زندگی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مردم نشان از رونق و بهار مطبوعات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.
وی بیان کرد: در خراسان جنوبی که فضای مطبوعات شاداب و موثر است بعد از پیروزی انقلاب شاهد گسترش کمی و کیفی مطبوعات بوده ایم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: تعداد نشریات از ١١ نشریه قبل از انقلاب به ١١٣ مورد افزایش یافت و دامنه تاثیر آن در همه ابعاد گسترده و عمیق شده است.
وی اظهار داشت: ظرفیت رسانه ای و مطبوعات استان متکی بر تعهد گسترده و عظیم دست اندرکاران به حفظ و پایداری نظام جمهوری اسلامی و قانون و همچنین توسعه همه جانبه استان هدف اصلی رسانه هاست.
نبی زاده گفت: رفع محرومیت نگاه ملی به استان را باید با کوشش مضاعف و همت همگانی همراه کرد لذا در کنار همه مدیران سختکوش استانی هستیم، از طرفی مطبوعات و رسانه ها صدای مردم و جامعه هستند و نقد آنها سئوال مردم و پاسخگویی به آنها در اصل پاسخگویی به جامعه و مردم است و ما مدیران موظف به پاسخگویی هستیم.
وی خط قرمز رسانه های استان را تخریب دانست و تصریح کرد: همانطور که نشان دادند و همیشه اینگونه بوده است اما نقد و پرسشگری جزیی از هنر رسانه است و همه مدیران باید ظرفیت خود را برای شنیدن انتقادها و پاسخگویی موثر و حرفه ای افزایش دهند.
وی افزود: در این میان و شرایط حساس بی شک منافع ملی و انسانی، حفظ انسجام همگانی و انعکاس خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک اصل در رسانه های استان وجود داشته و خواهد داشت که قابل مشاهده است.
آیین اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان جنوبی با حضور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اهالی رسانه در بیرجند برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.