:: ورود به سامانه
نام کاربری :
رمز عبور :
 

1397/10/05 13:23:25
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی
١٣ دی ماه جاری اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های خراسان جنوبی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه پیش از این قرار بود اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های داخلی استان در ٦ دی ماه جاری برگزار شود ولی بدلیل سفر مقامات کشوری به استان این مراسم در ١٣ دی ماه جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛«ناصر نبی زاده» روز گذشته ٤ دی ماه در چهارمین جلسه برنامه ریزی این جشنواره با بیان این خبر گفت:پنجمین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های داخلی خراسان جنوبی با هدف «تولید آثار مطابق با شعار سال، کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه های محلی، ایجاد فضای رقابتی در میان فعالان رسانه ای و تقدیر از روزنامه نگاران برتر استان، تمهید زمینه پویایی و نشاط مطبوعاتی و افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی مطبوعات استان» برگزار می شود.

وی درخصوص شرایط پذیرش در این جشنواره گفت:تمام روزنامه نگاران شاغل و آزاد استان که در مطبوعات محلی، نمایندگی خبرگزاری ها، پایگاه های اطلاع رسانی محلی و نمایندگی نشریات سراسری در استان فعالیت می کنند و عضویت خود را در سایت خانه مطبوعات به ثبت رسانده اند، می توانستند در این جشنواره شرکت کنند.

وی به بخش های این جشنواره اشاره کرد و افزود: این جشنواره در دو بخش حرفه ای«سرمقاله و یادداشت، عکس، تیتر، خبر،‌گزارش» و بخش موضوعی «حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ایثار و شهادت و توسعه و ظرفیت های استان» برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه تنها رسانه های دارای پروانه فعالیت از هیات نظارت بر مطبوعات اجازه شرکت در این جشنواره را داشتند،‌ ادامه داد: متقاضیان می توانستند حداکثر در دو رشته و در هر رشته با سه اثر در این جشنواره شرکت کنند.

 به گفته وی، متقاضیان همچنین در بخش موضوعی با یک اثر در جشنواره شرکت کردند.

نبی زاده با بیان اینکه برای شرکت در بخش تیتر، ارائه کل اثر الزامی بود، اظهار داشت: آثار ارائه شده باید در فاصله زمانی اول آذر ۹۶ لغایت ۱۵ آذر ۹۷ تولید و در رسانه ها منتشر شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه در هر بخش باید حداقل ۱۵ اثر ارسال مبی شد تا آثار برای داوری به داوران ارائه شود، گفت: داوری آثار توسط اساتید کشوری معرفی شده از دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه ها انجام می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه آخرین مهلت دریافت آثار ٢٤ آذرماه امسال تعیین شده بود، یادآور شد:٤٠٧ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

وی خاطرنشان کرد: تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۸ میلیون ریال به نفرات اول هر رشته در بخش حرفه ای، لوح تقدیر و مبلغ ۶ میلیون ریال به نفرات دوم در هر بخش حرفه ای، لوح تقدیر و مبلغ ۴ میلیون ریال به نفرات سوم در هر رشته بخش حرفه ای و تندیس جشنواره،‌ لوح تقدیر و مبلغ ۸ میلیون ریال به نفرات برتر بخش موضوعی اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است؛اختتامیه جشنواره و تقدیر از نفرات برتر جشنواره پنجشنبه ١٣ دی ماه جاری ساعت ٩ صبح در محل سالن ذوالفقار سازمان برنامه ریزی استان و همچنین افتتاح نمایشگاه عکس جشنواره عصر همان روز ساعت ١٦ در محل نگارخانه شهر وافع در میدان ابوذر بیرجند برگزار خواهد شد.